POTÁPĚČI SPATŘÍ NA DNĚ OCEÁNU POTOPENÉ LETADLO – PO VPLUTÍ DOVNITŘ ZBLEDNOU

1238
Advertisements

Nolan je zkušený potápěč, který má za sebou řadu podmořských výkonů a vždy ho přitahovaly tajemné hlubiny oceánu. Během skupinové exkurze podél kalifornského pobřeží narazil tým na siluetu letadla ukrytého pod vlnami. Navzdory neodmyslitelnému nebezpečí Nolan neodolal pokušení rozpadající se letadlo prozkoumat. Srdce se mu rozbušilo, když sestupoval do kalných hlubin, míjel rozbitá okna kokpitu a nořil se do slabě osvětleného interiéru.

Když se svými společníky proplouval úzkými chodbami a míjel zkorodovaná sedadla, příval adrenalinu se prolínal s mrazivou fascinací tímto kdysi majestátním plavidlem, které dnes leží v zapomnění na mořském dně a je strašidelným pozůstatkem zapomenuté éry. Jak se nořili hlouběji do znepokojivé podvodní hrobky, počáteční vzrušení z objevu rychle vystřídaly obavy. Z toho, s čím se uvnitř setkali, jim běhal mráz po zádech…

 

ZÍSKEJTE JEHO PADI

shutterstock.com

Nolanova vášeň pro potápění je hluboká. Když vyrůstal u oceánu, mělo pro něj získání certifikátu PADI stejný význam jako získání řidičského průkazu. Obojí bylo nezbytnou součástí jeho každodenní existence. Získání této certifikace mu otevřelo dveře k pracovním příležitostem a umožnilo mu prozkoumat potápěčské lokality po celém světě. Nic se však nevyrovnalo vzrušujícímu potápění podél známého pobřeží jeho rodného města.

Nolan procestoval nespočet útesů po celém světě, ať už kvůli profesionálnímu výzkumu jako mořský biolog, nebo pro osobní potěšení, a měl pocit, že už zažil všechno. Byly to však vždy ponory poblíž kalifornských břehů, které skutečně roznítily jeho ducha a s každým ponořením pod vlny ho znovu přivedly k životu.

Tedy až do chvíle, kdy narazil na něco nevysvětlitelného, co se skrývalo pod vodní hladinou…

1 of 39

Advertisement