8 domowych sposobów na grzybicę paznokci

0
2886
Advertisement

Grzybica paznokci jest bardzo częstą infekcją, która wywołuje zakażenie paznokci. Jej najczęstszymi objawami są białe lub żółte przebarwienia oraz pogrubienie powierzchni paznokcia. Problem ten może się niezwykle szybko rozprzestrzeniać i nasilać jeśli zostanie pozostawiony bez leczenia, dlatego bardzo ważne jest, aby skutecznie sobie z nim poradzić. Na nasze szczęście istnieją pewne domowe sposoby, które można zastosować, aby wyeliminować te, jak i inne niepożądane objawy.

 

1. Olejek z drzewa herbacianego

shutterstock.com

Olejek z drzewa herbacianego jest olejkiem eterycznym, który jest popularnym medykamentem stosowanym zewnętrznie od setek lat. Jego właściwości przeciwgrzybicze i antyseptyczne sprawiają, że sprawdza się on doskonale w przypadku tej infekcji. Aby zobaczyć szybkie efekty z zastosowania tego olejku, delikatnie wklepuj go w dotknięty zakażeniem obszar dwa razy dziennie za pomocą bawełnianego wacika.

2. Ocet

pexels.com

Ocet jest również popularnym domowym środkiem nie tylko na infekcje skóry, ale także na schorzenia wewnętrzne, takie jak problemy z układem trawienia. Ma on więc całkiem skuteczny wpływ w przypadku grzybicy paznokci. Połóż zainfekowaną stopę lub dłoń w mieszance składającej się z jednej części octu i dwóch części wody na maksymalnie 30 minut dziennie.

Advertisement