8 domácích léků na mykózu nehtů

0
643
Advertisement

Mykóza je velmi častým onemocněním napadajícím nehty. Mezi její nejčastější příznaky patří bílé nebo žluté zabarvení nehtů a zesílení jejich povrchu. Protože se infekce může rychle rozšířit a zhoršit, pokud ji necháte neléčenou, je důležité se s ní účinně vypořádat. Naštěstí existuje několik domácích prostředků, s jejichž pomocí můžete odstranit nepříjemné symptomy.

1. Tea tree olej

shutterstock.com

Tea tree olej je esenciální olej získaný z čajovníku, který je oblíbeným lékem k externímu použití již po staletí. Má protiplísňové a antiseptické účinky, které z něj dělají jedinečnou zbraň v boji proti infekcím. Jemně jej vmasírujte vatovým tamponem na postižené místo dvakrát denně a výsledky se brzy dostaví.

2. Ocet

pexels.com

Ocet je rovněž populárním domácím léčivým prostředkem nejen na infekce postihující kůži, ale užívá se také vnitřně, například při zažívacích obtížích. Tato tekutina má v boji proti nehtové mykóze velmi pozitivní účinky. Namáčejte chodidlo nebo ruku do směsi jednoho dílu octa a dvou dílů vody každý den po dobu 30 minut.

Advertisement