8 domowych sposobów na grzybicę paznokci

0
2407
Advertisement

6. Soda oczyszczona

shutterstock.com

Czy wiesz, że soda oczyszczona przydaje się nie tylko podczas pieczenia ciastek, ale również wtedy, gdy pojawia się grzybica paznokci? Jeśli nie, to zdecydowanie powinnaś przekonać się o tym na własnej skórze. Dodaj opakowanie sody oczyszczonej do miski z ciepłą wodą i umieść w niej zakażoną stopę lub dłoń. Dla uzyskania najlepszych rezultatów namaczaj ten punkt przez 30 minut dziennie.

7. Ekstrakt z liści drzewa oliwnego

pexels.com

W wielu badaniach stwierdzono, że wyciąg z liści drzewa oliwnego ma właściwości przeciwgrzybicze. Aby złagodzić niepożądane objawy, należy sporządzić z liści tej rośliny maść i nakładać ją na zainfekowany paznokieć. Powtarzaj tę metodę codziennie, aż przestanie być to konieczne.

8. Czarna herbata

pixabay.com

Spożywanie czarnej herbaty ma powszechnie uznane pozytywne działanie na liczne narządy wewnętrzne, ale mało kto wie, że może ona także skutecznie zmniejszyć infekcje grzybicze. Kwas taninowy zawarty w herbacie zabija bakterie i zwęża pory, minimalizując przez to pocenie się. Umieść pięć lub sześć torebek herbaty w ciepłej wodzie i mocz w tej mieszance stopy lub dłonie przez 30 minut dziennie.

Advertisement